Wizyta u ginekologa.

Wizyta u ginekologa, szczególnie dla młodych kobiet to przede wszystkim strach i mieszanka wszelkiego rodzaju negatywnych emocji. Jeżeli odpowiednio się do niej przygotujesz (szczególnie liczy się tu przygotowanie psychiczne), zdenerwowanie bedzie mniejsze, a przez to także dyskomfort, który odczuwa się w trakcie niektórych badań będzie mniejszy. Kiedy wybrać się do lekarza i jak go wybrać?

Symptomy, które powinny skłaniać każdą młodą kobietę do odwiedzania specjalisty to między innymi bolesne lub nieregularne miesiączki, ból,który może być odczuwany w trakcie współżycia, lub podejrzenie zajścia w ciążę. To oczywiście tylko przykłady, bowiem na taką wizytę warto udać się choćby w celu uzyskania pewności, że wszystko działa jak należy. Jak wybrać lekarza? To oczywiście bardzo ważna kwestia. Warto wcześniej zasięgnąć języka, zapytać mamę, lub np dobrą przyjaciółkę o to do jakiego lekarza one uczęszczają. Czasem dobrze jest także poczytać opinię dostępne w Internecie, jednakże nie każdym słowom należy wierzyć. Powszechnie krąży przekonanie, że to kobiety wykonujące zawód ginekologa są delikatniejsze. Być może to prawda, lecz warto mieć na uwadze fakt,iż mężczyźni również bardzo procesjonalnie wykonują swoją pracę.
Często właśnie z powodu wstydu jaki nam towarzyszy wizytę u ginekologa odwlekamy w czasie tak, jak tylko jest to możliwe. Czy warto tak postępować? Otóż nie! Zwlekają narażamy się na późne wykrycie bardzo niebezpiecznych do zdrowia i życia chorób takich jak np nowotwory. Nie należy bagatelizować żadnych niepokojących objawów, nawet jeśli są one krótkotrwałe. Być może unikniemy w ten sposób skomplikowanych zabiegów czy długiego leczenia farmakologicznego. Przełammy wstyd i badajmy się. To apel, który należy kierować do kobiet zarówno młodych, które dopiero wkraczają w dorosłe życie, jak również tych dojrzałych. Nie warto ryzykować.. Pamiętajmy, że zdrowie jest wartością bezcenną, mamy je tylko jedno więc szanujmy je należycie. Nie zasłaniajmy się także wymówką, że naszym mieście nie ma specjalistycznych gabinetów. Ginekolog Katowice, Poznań, Łódź, oraz każde inne miasto dysponuje wieloma placówkami gdzie możemy umówić się na wizytę.

Post Author: admin

Dodaj komentarz