Tatuaże trwałe i zmywalne

We współczesnej Polsce, szczególnie w dużych miastach, każdego dnia widzimy coraz więcej osób noszących tatuaże. przestały się one kojarzyć nam już jedynie z kryminalistami czy marynarzami, obecnie noszą je przedstawiciele każdej z grup społecznych. Nie ograniczają się one jedynie do miejsc niewidocznych, jak plecy czy pośladki, także przedramiona są nimi zdobione. Jednak czy warto ryzykować trwały wzór jeśli dostępne są tatuaże zmywalne?

W każdym większym lub mniejszym mieście znajdziemy kilka studiów, w których możemy wykonać trwały malunek na ciele. Zatrudniani są tam coraz częściej najlepsi artyści, którzy tworzą na skórach klientów prawdziwe arcydzieła. Akceptowalność społeczna tatuaży jest coraz większa, wiele korporacji deklaruje otwartość na pracowników posiadających na swej skórze trwałe zdobienia. Mało tego, obecnie jeśli zdecydujemy się na tatuaż ryzyko choroby zakaźnej, jak zapalenie wątroby typu C czy wirus HIV, jest minimalne, zbliżone do tego w trakcie wizyty u dentysty. Tatuatorzy dbają o to, aby ich studia posiadały odpowiednie certyfikaty jakości. Wymieniają oni igły po każdym kliencie, dokładnie wszystko sterylizują, korzystają z maseczek. Należy jednak pamiętać, że jeśli idziemy na tatuaż to dzień wcześniej ani później nie powinniśmy spożywać alkoholu, bowiem rozrzedza on naszą krew.

Mimo tych wszystkich zalet nadal wiele osób, którym podobają się tatuaże obawia się je wykonać na własnej skórze. Na szczęście dla takich klientów wykonywane są tatuaże zmywalne. Nie mają one nic wspólnego z naklejkami, które kojarzymy z dzieciństwa, te robione na zamówienie są równie kunsztowne jak trwałe malunki. Do wykonania takiego tatuażu również używa się barwnika, jednak nie jest on wprowadzany pod skórę, a jedynie rozprowadzany po niej. Dzięki temu zabieg w ogóle nie jest bolesny, nie stanowi również żadnego ryzyka dla naszego zdrowia. Jeśli zależy nam na najciekawszym wzorze, warto poszukać ciekawych szablonów w internecie. Obecnie wiele firmy oferuje tego typu usługi, również dzieci i młodzież chętnie z nich korzystają. Do wykonania takiego malunku wykorzystywane są naturalne barwniki pochodzenia roślinnego, które często są na bazie henny. Dzięki temu tatuaże zmywalne utrzymują się na naszej skórze nawet przez kilka tygodni, nie tracąc na wyrazistości koloru. W sieci możemy zakupić również tatuaże w formie naklejek, które wyglądają bardzo autentycznie. Nie posiadają widocznej warstwy kleju, bowiem nie są właściwie przyklejane do powierzchni, po prostu na naszej skórze odbija się tusz.

Zalety biotatuażu

Post Author: admin

Dodaj komentarz