Leasing koparki – podstawowe informacje na ten temat

Potrzebna jest Ci koparka, ale nie masz pieniędzy na kupno nowego sprzętu? Jeżeli tak to na pewno zainteresuje Cię leasing koparki. Oczywiście kupno koparki jest bardzo drogie, a natomiast w przypadku leasingu wpłata własna jest na poziomie 10 procent, ale sam sprzęt oczywiście pracuje tak samo jak własny. Więc jest to ogólnie bardzo dobry pomysł. Jedną z firm, która od wielu lat oddaje swoje maszyny w leasing jest Komatsu. Zaletą tego rodzaju rozwiązań jest to, że nie trzeba martwić się o finansowanie zakupu maszyn.

Leasing dlaczego warto się nim zainteresować?
Przede wszystkim najważniejszą zaletą jeśli chodzi o leasing koparki jest fakt, że nie trzeba inwestować grubych pieniędzy w sprzęt. Wystarczy tylko mieć około 10 procent wartości urządzenia. Dodatkową zaletą jeżeli chodzi o leasing to fakt, że zostaje on wrzucony w koszty uzyskania przychodu. Dzięki temu ilość płaconych podatków staje się o wiele mniejsza. Jest to bardzo istotna kwestia dla większości firm.

Inne ważne zalety tego rozwiązania
W przypadku gdy chce się wziąć zakup na kredyt na to rozwiązanie to trzeba pamiętać, że do kosztów dochodzi także koszt VATu, natomiast jeśli będzie chciało się skorzystać z formy leasingu to najczęściej VAT będzie po stronie leasingodawcy. Dodatkowo jeśli chodzi o różnice pomiędzy leasingiem czy też wypożyczeniem to w większości przypadków wynajem jest na określony czas i to dość krótki. Dodatkowo jeżeli skorzysta się z rozwiązania wynajmu to nie można zapomnieć, że w tego przypadku rozwiązania nie można wykupić sprzętu. W przypadku leasingu istnieje taka możliwość, która jest dla każdego całkiem dobrym pomysłem. W przypadku leasingu zawsze otrzymuje się w pełni sprawne urządzenia, natomiast w przypadku wynajmu nie zawsze można oczekiwać w pełni sprawnych sprzętów. Różnie to może się zdarzyć. Czasami w przypadku leasingu można nie otrzymać w pełni nowego sprzętu, jednak w większości przypadku leasingu koparek mało kiedy można otrzymać sprzęt mający kilka lat, jednak na pewno będzie on w pełni sprawny.

Formalności
Najczęściej chcąc wynająć koparkę będą potrzebne odpowiednie dokumenty wśród, których znaleźć można między innymi dokumenty rejestrowe czy też rozliczenia za dwa ostatnie okresy rozliczeniowe. Jest to świadectwo dla osób zajmujących się leasingiem, że osoba chcąca skorzystać z tego rodzaju usług byłaby zadowolona. Warto zdecydować się na tego rodzaju usługi.

Zainteresuj się również:

Logistyka, leasing, wózki widłowe

Post Author: Pim

Dodaj komentarz