Wózki dziecięce 2w1 jako pierwsze wózki dla dzieci

Tradycyjnym pierwszym wózkiem dla dziecka jest wózek głęboki. Jego najważniejsza część to głęboka gondola. Jest to odpowiedni pojazd, ponieważ w ciągu pierwszych miesięcy dziecko jeszcze nie siada. Na spacerówkę przyjdzie czas później. Obecnie jednak coraz większe zainteresowanie wzbudzają wózki dziecięce 2w1, czyli hybrydy. Kiedy trzeba będzie wozić niemowlę, to taki pojazd dla dziecka można wybrać.

Czym charakteryzują się wózki 2w1?

Wózki takie mogą służyć dziecku już od pierwszych dni jego życia. To dlatego, że posiadają one głęboką gondolę. Malec może wygodnie leżeć. Są jednak czymś więcej niż typowe wózki głębokie. To hybrydy, które łączą w sobie głęboki wózek ze spacerówką. Ich konstrukcja pozwala na przestawienie wózka z jednej pozycji na drugą. W sprzedaży można znaleźć różne wózki dziecięce 2w1. Podobnie jak jest to z innymi typami wózków, są to modele rozmaite, więc warto zwrócić uwagę na każdy ich szczegół pod kątem swoich potrzeb i komfortu dla dziecka.

Warto np. zobaczyć, jak taki wózek wygląda po przestawieniu na spacerówkę. Dziecko powinno mieć zapewnioną ochronę przed słońcem. Jeśli kupuje się wózek dziecięcy 2w1 przez internet, to powinny być dwa zdjęcia. Jedno z nich przedstawia ustawienie w pozycji gondoli, a drugie w pozycji spacerówki. Wózki różnią się także pod względem kół. Są one większe i mniejsze. Różne są też ich rodzaje np. pompowane albo piankowe.

Wózki dziecięce 2w1 – wady i zalety

Najważniejszą zaletą zakupu hybrydy jest to, że służy ona dłużej. Jeśli kupi się wózek 2w1 jako pierwszy dla dziecka, to będzie on służył do 3 czy 4 lat. Typowa gondola posłuży 6 miesięcy. Później trzeba będzie kupić spacerówkę. Wózki dziecięce 2w1 można więc uznać za zakup bardziej ekonomiczny. Jest to też bardziej wygodne kupić jeden zamiast dwóch. Znika też problem zrobienia czegoś z tym pierwszym, niepotrzebnym. Wózki 2w1 są jednak ciężkie. Można nabyć pierwszy głęboki wyraźnie lżejszy niż model 2w1. Wybór takiego wózka będzie też wymagał zwrócenia uwagi na większą ilość elementów. Jeśli się tego zaniedba i kupi coś pochopnie, to jest większe ryzyko, że można wybrać źle.

Czy kupować wózek dla dziecka 2w1?

Dla kogoś, kto chce znaleźć coś, co będzie służyć długo, jest to dobra opcja. Jeśli nie jest konieczna wielofunkcyjność wózka, można na początek kupić typowy głęboki. W sytuacji, gdy planowane jest wkrótce kolejne dziecko, gdy jest gdzie przechowywać niepotrzebny na razie wózek, można pozostać przy tradycyjnym wyborze. W innych sytuacjach warto rozważyć wybór wózka 2w1, czyli gondola i spacerówka w jednym modelu. W grę wchodzą więc różne kwestie: względy finansowe, wygoda, miejsce na trzymanie wózków, plany związany z rodzicielstwem. Dla samych dzieci wózki dziecięce 2w1 oraz tradycyjne to równie dobre wybory. Tylko trzeba wybierać dobre, komfortowe, stabilne modele.

Wózek 2w1 może służyć jako pierwszy i jedyny. Zwykle jednak na późniejsze lata kupuje się dziecku lekką i składaną spacerówkę tzw. parasolkę. Jest najwygodniejsza, kiedy dziecko częściej chodzi samo, niż potrzebuje być wożone.

Sprawdź to: https://www.dzieciecemarzenia.pl/23-2-funkcyjne-2w1

Post Author: admin