Katalogi Firm

lista mocnych katalogówSzukając sposobów na promocję naszej firmy, myślimy obecnie w pierwszej kolejności o reklamie w mediach lub internecie (media społecznościowe, własna witryna ww itp.), a z bardziej staroświeckich rozwiązań – o rozklejaniu plakatów, akcjach ulotkowych itp. Tymczasem warto też wziąć pod uwagę, że niemała ilość klientów wciąż poszukuje specjalistów z danej branży, wyszukując ich w katalogu firm. Dokładny wpływ tych zestawień w Polsce trudno ustalić, jeśli jednak wiemy, że w USA około 15% usługodawców wybrano na podstawie informacji z ,,yellow pages” (zarówno tradycyjnych, książkowych, jak i publikowanych w internecie), można się spodziewać, że w naszym kraju, bardziej tradycyjnym pod względem wzorów konsumpcji, ten odsetek będzie jeszcze większy.

Co istotne, nie jest wcale koniecznością zadowolić się wpisem do jednego katalogu firm – ich twórcy starają się o uzupełnienie informacji, które jako pierwsza opublikowała konkurencja. Opcjonalne jest opublikowanie naszego ogłoszenia w papierowym katalogu, np. książkowym wydaniu popularnej Panoramy Firm – pozwala to lepiej dotrzeć do starszych i słabiej obeznanych z internetem odbiorców, ale pociąga za sobą dodatkowe kosztów z naszej strony, gdyż wydawca musi sobie pokryć koszty wydruku i dystrybucji książki.

Ten problem nie występuje oczywiście w przypadku katalogów elektronicznych, toteż podstawowy wpis jest zawsze za darmo, jednak możemy otrzymać propozycję zastosowania dodatkowych, zaawansowanych opcji za specjalna opłatą. Np. strona iktalogfirm.pl za opłacenie abonamentu w wysokości symbolicznej złotówki pozwala nam dodać opis w języku obcym, mapkę i logo firmy, oraz gwarancję, że nasz wpis będzie się pojawiał na liście powyżej danych użytkowników bezpłatnych. Z kolei katalogfirm.pl oprócz mapki i loga pozwala za opłata uzyskać promocję na innych stronach właściciela serwisu. Wyróżnienie płatnych ogłoszeń stosuje wiele katalogów firm dostepnych w internecie, co jest zrozumiałe z finansowego punktu widzenia, ale ze strony klienta wydaje się być etycznie wątpliwą próba manipulacji.

Zobacz listę katalogów na stronie: http://www.punktseo.pl/katalogi-firm/