Ile kosztuje utrzymanie samochodu BMW?

Utrzymanie auta nie jest rzeczą tanią. Wie o tym dobrze każdy kierowca. Zwłaszcza jeśli posiadamy samochód luksusowy, drogi, wydaje się że te koszty utrzymania rosną bardzo szybko i są bardzo wysokie. Tymczasem nie zawsze jest tak źle i właśnie teraz sprawdzimy czy naprawdę koszty utrzymania droższych pojazdów są aż tak drogie. Trzeba tu wziąć tu pod uwagę różne aspekty, co postaramy się zrobić, a przy okazji przedstawimy opinie kierowców samochodów BMW – jednej z marek kojarzących się przede wszystkim z luksusem.

Zaczniemy od części eksploatacyjnych. Jak wiemy, te w samochodzie zużywają się. Chodzi tutaj o klocki hamulcowe, tarcze, bębny, szczęki, płyny eksploatacyjne, olej, płyn chłodniczy, płyn wspomagania i tak dalej. To wszystko trzeba od czasu do czasu wymieniać, ponieważ inaczej skażemy nasz samochód na czarną przyszłość. Aby sprawdzić jak wyglądają te koszty eksploatacyjne w przypadku pojazdów BMW, zadaliśmy pytanie naszym respondentom. Jak dowiedzieliśmy się, ceny tych części eksploatacyjnych nie są jakoś specjalnie wyższe niż w przypadku innych aut. Oczywiście, kierowcy podkreślali że chociażby z tego powodu że silniki są większe, trzeba do nich wlać więcej litrów oleju niż do mniejszych jednostek, ale to chyba naturalna rzecz. Podobnie jeśli chodzi o hamulce, trzeba kupować nieco droższe – bo większe klocki, tarcze i tak dalej. Nie ma jednak co demonizować z tego powodu marki BMW czy jakiejkolwiek innej. Wynika to po prostu z nieco większej mocy silników, oraz faktu ze te samochody są szybsze.

Przejdźmy teraz do kosztów utrzymania, czyli przeglądów, ubezpieczenia OC, AC i tak dalej. Tutaj niestety różnice są już nieco większe. Wynika to przede wszystkim z tego, że auta BMW mają większe silniki, a jak wiemy wtedy płacimy dużo wyższe OC i AC. Zwłaszcza w ostatnich latach daje się to kierowcom we znaki, ponieważ ceny za ubezpieczenia komunikacyjne wzrosły naprawdę znacząco. Jeśli chodzi o przeglądy, to tutaj na szczęście nie płacimy od konkretnego modelu, ale po prostu musimy uiścić stałą opłatę w wysokości około 100zł. To wszystko jeśli chodzi o koszty regularne. Dochodzą jeszcze naprawy, spowodowane awariami. Nie zawarliśmy tego w kosztach eksploatacyjnych, ponieważ tutaj mówimy na przykład o awarii silnika, któregoś z układów jak choćby wspomaganie kierownicy i tak dalej. Można by pomyśleć, że pojazdy luksusowe, które posiadają bardzo wiele różnych dodatkowych systemów, będą bardzo drogo kosztować gdy przyjdzie do napraw. Istotnie tak jest, ale BMW to marka znana z solidności, co powoduje że auta nie psują się często i nie musimy regularnie odwiedzać warsztatów.

Jak widać koszty utrzymania aut BMW wcale nie są takie straszne. Oczywiście będą one nieco większe niż jakiegoś małego samochodu, ale to wynika głównie z różnicy w cenie ubezpieczenia OC i AC. Części eksploatacyjne wychodzą nieco drożej głównie ze względu na ich większą ilość natomiast za naprawy również przychodzi nieco więcej zapłacić, ale jest to rekompensowane przez solidność pojazdów tej marki.

Więcej szczegółów dotyczących pojazdów BMW i MINI znajdziesz na www:

https://www.bawariamotors.pl/bmw/nowe-samochody/bmw-serii-8-coupe/
https://warszawa.bmw-bawariamotors.pl/serwis-blacharsko-lakierniczy
https://www.bawariamotors.pl/mini/

Post Author: admin