Czas na rower, rower górski!

Rowery górskie to świetna opcja dla miłośników rowerowego szaleństwa. Są to najpraktyczniejsze z dostępnych rowerów i śmiało można w tym miejscu rzecz, że rower górski może zastąpić rower miejski czy trekkingowy. Posiadając tego typu rower, możemy szaleć na rowerowych ścieżkach jak i pokonywać podstępne górskie szlaki.
Na co warto zwracać uwagę decydując się na zakup roweru górskiego?
Przede wszystkim na dobre hamulce. Warto pomyśleć o hamulcach tarczowych lub szczękowych. Tarczowe wymagają dobrej konserwacji i dobrego ustawienia, za to są praktycznie niezawodne i dobrze sprawdzają się w trudnych warunkach.
Manetki.. Każdy musi dopasować je do swoich potrzeb, najlepiej zrobić to jeszcze w sklepie. Bardzo dobrą opcją są manetki Shimano, zintegrowane z klamką hamulcową-poręczne i wygodne.
Opony. Najlepiej jest wybrać bieżnik uniwersalny. Dobrze sprawdzi się zarówno na drogach asfaltowych, szutrowych jak i w błocie (lekkim, nie mówimy tu o ogromnych błotnych podkładach)
Pedały. Każdy wybiera je według swojego gustu i wygodny. Świetnie sprawdzają się pedały zatrzaskowe. Posiadając je w swoim rowerze można wykorzystać go do maksimum.

Opcja najważniejsza! Kolor, układ ramy i dowolne wyposażenie to nie wszystko. Należy pamiętać, aby każdy rower, bez względu czy to rower górski czy miejski dopasowywać do swojego wzrostu i długości nóg.Dopasowując rower w sklepie usiądźmy na nim i sprawdźmy czy swobodnie sięgamy do kierownicy i pedałów. Każdy może dowolnie regulować wysokość siodełka, poprośmy więc w sklepie o umożliwienie takiej regulacji. Zapewni to odpowiednie dobranie sprzętu, a w późniejszym czasie, kiedy to rower będzie eksploatowany będziemy mieć zagwarantowaną wygodę!

Post Author: admin

Dodaj komentarz