Dlaczego nie, lub dlaczego tak, czyli pozytywy i negatywy uczęszczania na solarium. 

Na solarium szczególnie chętnie uczęszczamy w okresie jesienno-zimowym a także wiosną. To zrozumiałe. Za oknem deszcz, bądź śnieg, a ilość słońca jest wręcz znikoma. W tym okresie czujemy się przygnębieni, brakuje nam ciepła, a przy okazji widzimy jak nasza skóra traci swą piękną opaloną barwę i jest po prostu blada. Jakie są pozytywne strony wizyt na solarium wrocław?
Przede wszystkim poprawia się nastrój. W organizmie wydzielają się endorfiny, a to za sprawą ciepłych promieni które odczuwamy na ciele. Dostarczając organizmowi promieni, zapewniamy sobie odpowiednią syntezę witaminy D, która jest niezbędna do życia. Kolejnym pozytywnym aspektem jest zapobieganie osteoporozie oraz krzywicy. Uczęszczając na solarium zyskujemy nie tylko piękny koloryt skóry, ale także przygotowujemy ją na nadejście wiosny i lata. Wtedy skóra lepiej zareaguje na naturalne promienie słoneczne. Jak wiadomo opalanie się na solarium ma i będzie miało swoich przeciwników i zwolenników. Skupmy się więc na tych negatywnych kwestiach.

Nadmierne opalanie może prowadzić do poparzeń. Jeśli zbyt często lub zbyt długo przebywamy w kabinie, niestety może skończyć się to nieprzyjemnymi w skutkach poparzeniami. Sztuczne promienie działają niekorzystnie także ze względu na fakt, iż prowadzą do szybszego starzenia się skóry. Jeśli nie zmyjemy makijażu przed wizytą na solarium może prowadzić to do podrażnień skóry, będzie ona zaczerwieniona i podrażniona. Częste korzystanie z łóżek opalających może spowodować bardzo niebezpieczne choroby skóry, na ten przykład czerniak.
Alternatywa opalania? Jeśli nie chcemy narażać się na szkodliwe skutki, możemy wybrać opalanie sposobem natryskowym. Jest to w stu procentach bezpieczne, a proces ten polega na umieszczeniu na skórze przy pomocy specjalnej dyszy preparatu brązującego. Efekt jest widoczny natychmiastowo, jednak należy go często powtarzać.
Solaria znajdziemy w dużej ilości szczególnie w dużym miastach, na Wrocław, Warszawa czy Kraków. Przed taką wizytą przeanalizujmy wszystkie za i przeciw, a jeśli już z nich korzystamy pamiętajmy aby robić to z umiarem.

Post Author: admin

Dodaj komentarz