Tradycyjna angielska herbata

Kultura picia angielskiej herbaty z całą pewnością jest bardzo długa i posiada niezwykłą historię. Zdecydowanie Anglicy pokochali najbardziej herbatę i atmosferę podczas delektowania się jej smakiem. Angielska herbata stała się swego czasu tak popularna, że herbaciarnie zaczęły wyrastać jak grzyby po deszczu. Słynny five o’clock to właśnie wymysł Anglików, ale tak bardzo dał się zapamiętać, że tradycja przetrwała do czasów dzisiejszych.
Wśród Europejczyków szał na herbatę trwał krótko, ale właśnie w tym czasie w Anglii pito coraz więcej herbaty. Angielska herbata posiada kilka znanych mieszanek, które na pewno zna każdy zna, ale istnieją też mniej popularne, choć równie smaczne.

English Breakfast Tea to jak sama nazwa wskazuje mieszanka śniadaniowa. Jej zadaniem jest pobudzenie organizmu po nocy. Ta angielska herbata posiada bardzo intensywny smak i świetnie nadaje się do przyprawiania jej mlekiem czy cytryną. Możemy być przy tym pewni, że sam smak herbaty nie zostanie w najmniejszym stopniu zakłócony.
Afternoon Tea to angielska herbata popołudniowa. Jest zdecydowanie bardziej delikatna niż śniadaniowa i nie ma aż tak bardzo intensywnego smaku. Istnieje kilka rodzajów mieszanek herbat, ale każda z nich idealnie pasuje do popołudniowego relaksu z ciasteczkami i popołudniową herbatą.
A teraz najbardziej popularna na całym świecie odmiana angielskiej herbaty, czyli Earl Grey. Idealnie nadaje się do picia z cukrem i cytryną, ale nie najlepiej łączy się z mlekiem. Obecnie istnieje wiele odmian herbaty z najróżniejszymi dodatkami od jaśminu poprzez pomarańczę i cytrynę, aż do bławatków i róż.

Nie każdy zna historię poszczególnych odmian herbat, ale z całą pewnością warto je poznać. Każda z nich ma swoją niezwykłą historię i wiąże się z ciekawostkami związanymi z Wielką Brytanią. Angielska herbata jest również warta spróbowania i najlepiej smakuje oczywiście w Anglii, ale w zaciszu domowego zakątka może być równie pyszna. Warto jednak poczytać z czym można łączyć różne mieszanki, bo nie każda smakuje dobrze z dodatkami.

Post Author: admin

Dodaj komentarz