Plastyka powiek – co to jest

Opadające na oczy powieki, nadające twarzy starszego i smutnego wyrazu są przypadłością wielu osób w średnim wieku. Gdy więc patrząc w lustro widzisz odbicie ponurej i przedwcześnie postarzałej twarzy lub jeśli pole widzenia przesłaniają Ci opadające powieki, to zapraszamy do lektury poniższego artykułu. Wyjaśnimy jaka jest prawdopodobna przyczyna takiego stanu zdrowia i jakie są możliwości poprawy komfortu życia.

Czas i grawitacja – wspólny wróg

Po czterdziestym, pięćdziesiątym roku życia i w późniejszym wieku, wiele osób zmaga się z objawami opadającej powieki.

Po przekroczeniu magicznej granicy czterdziestu lat, czas i grawitacja działają silniej przeciwko nam. Gładka, naprężona, jędrna skóra zmienia się. Powstają najpierw ledwo widoczne, lecz później coraz bardziej odznaczające się bruzdy i zmarszczki. Twarz powoli, lecz nieubłaganie traci swój młodzieńczy owal. Poziom kolagenu zmniejsza się, odpowiadając za niechciane zmiany.

Sami również czynnie przykładamy się do procesu starzenia skóry. Palimy papierosy, wystawiamy twarz na zbyt silne działanie promieni słonecznych, nie dosypiamy, pijemy alkohol i niewłaściwie nawilżamy skórę.

Oczywiście, nie jesteśmy tak zupełnie bezbronni wobec nieubłaganego zegara biologicznego.

Współczesna kosmetologia, medycyna estetyczna i plastyczna dysponują szeroką gamą produktów, zabiegów i działań, które skutecznie opóźnią, a w konkretnych przypadkach, nawet cofną skutki upływu czasu.

Opadające powieki

Do kogo skierowane są zabiegi związane z przypadłością opadającej powieki? Zanim przejdziemy do opisania konkretnego zabiegu przywracającego młody wygląd oczu, a co za tym idzie całej twarzy, warto zastanowić się do kogo skierowana jest oferta korekcji opadającej powieki.

Każda osoba, niezależnie od wieku czy płci, która cierpi z powodu przymykających się powiek, opadających kącików oczu, zaburzonego zakresu widzenia i problemów z noszeniem okularów wskutek opadających powiek, powinna rozważyć chirurgiczną korektę powiek.

Jeśli więc jesteś osobą cierpiącą na powyższe dolegliwości lub po prostu nie akceptujesz zmienionego przez czas owalu twarzy w okolicy oczu, a jesteś w ogólnym dobrym stanie zdrowia, to możesz udać się na konsultację wstępną do lekarza medycyny plastycznej.

Korekta opadających powiek

To prosty zabieg chirurgiczny. Lekarz chirurg plastyczny o specjalizacji w korekcji opadających powiek podczas spotkania konsultacyjnego wyczerpująco wytłumaczy na czym polega problem opadającej powieki, wyjaśni jak przebiega zabieg chirurgiczny, jakie są oczekiwane efekty, zalecenia pooperacyjne i jaki jest koszt operacji.

Ponadto zbierze wywiad lekarski, zleci wykonanie koniecznych badań i ustali termin zabiegu.

Jak przebiega operacja opadającej powieki?

Zabieg opadającej powieki to operacja chirurgiczna, którą wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Podczas zabiegu lekarzowi chirurgowi plastycznemu towarzyszy anestezjolog i wykwalifikowany personel medyczny.

Po podaniu narkozy, chirurg dokonuje delikatnych nacięć w załamaniu powieki górnej i dolnej. Dzięki temu szwy będą całkowicie niewidoczne, a po wygojeniu ślady znikną w naturalnych fałdach skórnych.

Następnie lekarz dokonuje usunięcia nadmiaru skóry, tłuszczu i tkanki, modeluje i przywraca oczom ich naturalnie młody, otwarty wyraz. Po zakończonych działaniach, zszywa cienkimi nićmi chirurgicznymi. Na koniec zakłada cieliste, niewidoczne plastry chroniące.

Zabieg korekty opadającej powieki trwa przeciętnie od trzydziestu minut do godziny czasu. Świetnie opisany jest tutaj http://klinikagrzesiak.pl/plastyka-powiek/

Zalecenia po operacji plastyki powiek

Po wybudzeniu pacjent jest proszony o spanie pierwszą noc po zabiegu w pozycji półleżącej, o niezakładanie szkieł kontaktowych i o prowadzenie oszczędnego trybu życia.

Szwy zdejmowane są po siedmiu do dziesięciu dni od operacji.

Skutki uboczne zabiegu korekty powiek?

Najczęściej spotykaną niepożądaną reakcją po zabiegu jest miejscowa opuchlizna, która jednak szybko znika. Do przykrych dolegliwości dodatkowych należy również nadwrażliwość na światło, suchość powiek lub łzawość.

Jaki efekt przynosi zabieg korekty opadającej powieki?

Osoby, które poddały się operacji opadającej powieki zauważają poprawienie owalu twarzy, wyraźne odmłodnienie okolicy oczu i efekt „otwartego oka”. Twarz pacjenta ulega odmłodzeniu i sprawia ogólnie wrażenie weselszej i wypoczętej. Przeszkody w noszeniu okularów zostają usunięte, a zakres widzenia przywrócony.

Post Author: admin