Dentysta, czy każdy to sadysta?

Ogromna część społeczeństwa woli cierpieć z bólu niż udać się z bolącym zębem do gabinetu stomatologicznego. Dlaczego? Zwykle stomatolog kojarzy nam się z sadystą, który nie zna litości, a zęby są wyrywane i leczone w okropnych katuszach, w dodatku bez znieczulenia. Bzdura! Taki tok myślenia jest zły i przysparza co najwyżej problemów z uzębieniem, o które każdy powinien dbać, a jak wiemy do tego niezbędne są wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Z czym możemy zetknąć się przebywając u dentysty? Jeśli zajdzie taka potrzeba możemy być poddani endodoncji czyli leczeniu kanałowemu. Taki zabieg jest trudny, ponieważ dentysta musi mieć dostęp do korzeni zębów, aby oczyścić je z chorej miazgi zębowej. W celu wykonania tak precyzyjnego zabiegu dentyści z reguły wykorzystują mikroskopy. Leczenie kanałowe to zabieg bolesny, przeprowadza się go zwykle w znieczuleniu miejscowym, niestety w przypadku niektórych osób trzeba zastosować znieczulenie ogólne.
Implanty. Często spotykamy się z takim pojęciem lecz nie wiemy o co chodzi. To forma uzupełniania braków częściowych lub całkowitych w uzębieniu. Sam implant jest niewielka tytanową śrubą, którą wszczepia się w kość szczęki, zastępuje to korzeń zęba. Na owej śrubie montowana jest następnie korona, ceramiczna lub porcelanowa. Odcień takiej korony można odpowiednio dopasować do odcieniu pozostałych zębów. Posiadanie takiego implantu nie różni się „odczuciowo” niczym od zębów naturalnych.
Leczenie parodontozy czyli choroby przyzębia. Jeśli zauważymy u siebie krwawienie dziąseł np przy myciu zębów, nadwrażliwość, obrzęk dziąseł czy przemieszczanie się dziąseł to najwyższy czas aby udać się do gabinetu stomatologicznego i zacząć leczenie.
Ponad to dentyści trudnią się także w leczeniu próchnicy, wybielaniu, lakowaniu, lakierowaniu zębów a to i tak nie wszystko! Zapewne każde miasto takie jak Wrocław, Katowice czy Warszawa „ma na stanie” kilkadziesiąt gabinetów stomatologicznych. Pamiętajmy więc o wizytach choćby kontrolnych aby uniknąć opisanych wyżej przypadków.

Odwiedź również: http://www.uni-dental.com.pl/licowki-porcelanowe/

Post Author: admin

Dodaj komentarz