Zdrowsze opalanie w solarium

Solarium najczęściej kojarzone jest z opalenizną, ale przecież to nie jest wszystko. Podczas wizyt w solarium we Wrocławiu mamy możliwość wyprodukowania dużo witaminy D, zrelaksowania się i poprawienia sobie samopoczucia.
Te niebywałe zalety są najczęściej stłumione przez ataki przeciwników opalania w solarium Wrocław. Wystarczy jednak spojrzeć na prężnie rozwijający się biznes, aby zmienić zdanie i dostrzec zalety. Właściciele solarium we Wrocławiu mówią, że może być to spowodowane gonitwą po coraz większe pieniądze. Każdy chce mieć jak najlepiej zarabiające solarium i decyduje się na zakup mocniejszych lamp nie informując o tym fakcie swoich klientów. Takie postępowanie może doprowadzić do oparzeń skóry u klientek, które przekonane, że idą do solarium takiego, co zawsze wybierają dokładnie taki sam czas, co przy słabszych lampach.

Na szczęście na taki proceder odpowiedziały odpowiednie instytucje i zmieniły przepisy tak, że opalanie na solarium jest zdecydowanie bezpieczniejsze, a co za tym idzie zdrowsze. Jako pierwsze do dyrektywy zastosowało się solarium we Wrocławiu. Na początku przeszła oczywiście fala krytyki, ale nie trwało to długo. Szybko zrozumiano, że ma to na celu promowanie zdrowia.
Jak wiadomo, w zimę mamy małe szanse na wyprodukowanie witaminy D, ponieważ potrzeba do tego promieni ultrafioletowych. Ma to ogromny wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Jakiś czas temu przeprowadzono nawet eksperyment. Grupka osób przez pewien czas regularnie chodziła na solarium, a inne osoby tego nie robiły. Po zakończeniu badania pierwsza grupa miała zdecydowanie większą gęstość kości i wyższą dawkę witaminy D. Powodem jest to co zostało opisane wcześniej. Przy klimacie panującym w Polsce zimą nie ma możliwości produkowania witaminy D.

Mimo wielu przeciwników opalanie na solarium nie jest takie złe i może przynieść wiele korzyści dla zdrowia, jeżeli tylko umiejętnie z tego korzystamy. Solarium we Wrocławiu na pewno to potwierdza, ponieważ jako pierwsze w Polsce weszło  posiadanie najnowocześniejszych lamp, które odpowiednio dostosowują dawkę promieniowania do czasu opalania.

Post Author: admin

Dodaj komentarz